středa 3. dubna 2013

Jarní vycházka po olomouckém opevnění

Olomouc, někdejší hlavní město Moravy, má za sebou bohatou vojenskou minulost, která je dodnes na mnohých místech hanácké metropole patrná, přestože vojáky by zde nyní člověk na jedné ruce spočítal. 


Chcete-li se o této kapitole olomoucké historie maličko dozvědět a zároveň se na první máj po všech těch zimních průtazích trochu provětrat, přijměte pozvání na jarní vycházku po olomouckém opevnění, která se uskuteční 1. května 2013. 


Sraz je v 10 hodin na tramvajové zastávce Náměstí Republiky (tramvaje 2, 4 a 6).
Trasa vycházky: nám. Republiky - Locatelliho a Špitálský bastion - park pod Dómem - středověké a romantické hradby v Bezručových sadech s výpady - Korunní pevnůstka - Salzerova reduta - Domovina - Vídeňská ul. - Terezská brána - sloup Nejsvětější Trojice, cca 5,2 km 
Doba trvání: cca 2 hodiny 
Vydaná energie: cca 450 kcal :-) 

Vycházka bude zakončena na Horním náměstí, kde tak jako každý rok na první máj bude probíhat Ekojarmark s trhy, koncerty a mnoha dalšími atrakcemi, tam můžete nahnat ztracené kalorie :-) Procházka je pořádána pod hlavičkou kulturně-historického občanského sdružení Moravská národní obec, místního sdružení Olomoucko, vyrazit na cestu může kdokoliv. Nejde o žádnou politickou akci!

Svoji účast můžete potvrdit na facebookové události

Trasa vycházky
 

Žádné komentáře:

Okomentovat